Kuitu-sähköhybridi liukurengas DHS100-18-4F
Lyhyt kuvaus:
  1. Ingiant DHS100-18-4F -sarjan kuitu-sähköliukurengas, pieni koko ja kevyt
  2. Voiko mukauttaa langan pituutta, kanavien lukumäärää, valokuitutyyppiä ja liitäntätyyppiä
Tuotetiedot
Tuotetunnisteet
DHS100-18-4F-sarjan kuitu-sähköliukurenkaan kuvaus
Ingiant DHS100-18-4F -sarjan kuitusähköliukurenkaan ulkohalkaisija 100 mm, 18 tehosignaalia ja 4 kuituoptista signaalia, nimellisvirta 15A teholle 2A signaalille, kotelomateriaali alumiiniseos, työnopeus 0-300 rpm, pieni koko ja kevyt.
Tyypilliset sovellukset
Kauko-ohjausjärjestelmät, digitaalisten ja analogisten signaalien siirto ja ohjaus
Tutka- ja antennijärjestelmät
Videovalvontajärjestelmät
Tuotteen nimeäminen Kuvaus
DHS100-18-4F
  1. 1.Tuotetyyppi: DH — sähköinen liukurengas
  2. 2. Asennusmenetelmä: S-akseli
  3. 3. Ulkohalkaisija: 100-100 mm
  4. 4. Piirin numero: 18-18 kanavaa
  5. 5.Kuitujen lukumäärä: 4F-4 valokuitukanavaa
  6. Esimerkiksi: DHS100-18-4F, kiinteän akselin liukurenkaan ulkohalkaisija 100 mm, 18 sähkökanavaa, 4 valokuitukanavaa
  7. 9/125 (yksitila), 50/125 (monitila), 62,5/125 (monitila)
DHS100-18-4F Kuitusähköinen liukurengas Standardipiirustus
DHS100-18-4F
DHS100-kuituisen sähköliukurenkaan tekniset parametrit
Optisten kuitujen parametrit
Kanavien lukumäärä 4 rengasta tai mukautettu
Aallonpituus 1310–1550 nm
Optisen kuidun tyyppi Yksittäistila
Liittimen tyyppi LC
Lisäyshäviö <5dB
Lisäyshäviön vaihtelu ≤±1,3 dB
Palautushäviö > 45B
Lettipidon pituus 500 mm + 20 mm
Sähkötekniikka Mekaaninen tekninen
Kanavien lukumäärä 18 Nopeusalue 0–300 rpm
Nimellisvirta Virta: 6 rengasta - 15A,
Signaali: 12 soittoa-2A
Suojaustaso IP51
Nimellisjännite 0–440 VAC/240 VDC Rakennemateriaali Alumiiniseos
Kosketusresistanssin vaihtelu <10mΩ Työilmankosteus <70 %
Eristysvastus ≥1000MΩ @ 1000VDC Sähkökontaktimateriaali Jalometalli
Sähköinen lujuus 1000 VAC @ 50 Hz, 60 s, 2 mA Lyijyn erittely 15A-AFP 2 * 0,75 mm², 2A-AFP 2 * 0,15 mm²
Käyttölämpötila -40 ℃~+65 ℃ Lyijyn pituus 500 mm + 20 mm