Kiinteän akselin laippaliukurengas DHS045-37
Lyhyt kuvaus:
  1. Ingiant DHS045 -sarja on umpiakselinen liukurengas, jonka ulkohalkaisija on 45 mm ja jossa on laippa.
Tuotetiedot
Tuotetunnisteet
DHS045-37 Umpiakselin laipan liukurengas Kuvaus
Ingiant DHS045-37 -sarjan ulkohalkaisija on 45 mm, ja siinä on 37 kanavaa, mukaan lukien virtasignaali (10A 48V/2 rengasta, 5A 48V/2 rengasta, 3A 28V/2 rengasta, 1,5A 28V/5 rengasta). Kierretty parikaapeli (0,1A/4 rengasta), RS422 (0,1A/12 rengasta), LAN (1A/4 rengasta), 3G-SDI (1A/6 rengasta 1080P, 60Hz). Tukee signaalin ja tehon sekalähetystä. Tiedonsiirtotapoja voi muokata. Kompakti, kevyt ja korroosionkestävä ruostumattomasta teräksestä valmistettu akseli ja alumiinikotelo.
Tyypilliset sovellukset
Tuotteen nimeäminen Kuvaus
DHS045-37-5A-nimeämiskuvaus
  1. (1) Tuotetyyppi: DH – sähköinen liukurengas
  2. (2) Asennustapa: S - kiinteän akselin liukurengas
  3. (3) Kiinteän akselin liukurenkaan ulkohalkaisija: 045-45 mm
  4. (4) Yhteensä piirejä: 37-37 piiriä
  5. (5) Nimellisvirtaa ei merkitä, jos se kulkee eri nimellisvirran läpi piireissä.
DHS045-37 Umpiakselin laipan liukurengas, vakiopiirustus
Laippaliukurengas DHS045-37 Piirustus
DHS045-37 Kiinteän akselin liukurenkaan tekniset parametrit
Tuoteluokitustaulukko
Tuotteen laatu Työnopeus Työelämä
Yleistä 0–200 rpm 10 miljoonaa kierrosta
Teollinen 300–1000 rpm 30 miljoonaa kierrosta
Tekniset parametrit
Sähkötekniikka Mekaaninen tekninen
Parametrit Arvo Parametrit Arvo
Renkaiden lukumäärä 37 Ring tai Custom Käyttölämpötila -30 ℃~+85 ℃
Nimellisvirta 1A, 3A, 5A, 10A Työilmankosteus <70 %
Nimellisjännite 0–48 VAC/VDC Suojaustaso IP51
Eristysvastus ≥250ΜΩ @ 250VDC Kuoren materiaali Alumiiniseos
Eristyslujuus 250 VAC @ 50 Hz, 60 s, 1 mA Sähkökontaktimateriaali Kulta-kultaiset kontaktit
Dynaamisen vastuksen muutosarvo <10mΩ Lyijyn erittely AWG18#, AWG22#, AWG24, AWG26#
Työnopeus 0–300 rpm Lyijyn pituus 500 mm + 20 mm
DHS045-37 Laippaliukurengaslangan erittelytaulukko
Johtojen spesifikaatiotaulukko
Nimellisvirta Johdon koko
(AWG)
Johtimen koko
(mm²)
Johdon väri Langan halkaisija
≤2A AWG26# 0,15 Punainen, keltainen, musta, sininen, vihreä, valkoinen,
ruskea, harmaa, oranssi, violetti, vaalea, punainen, läpinäkyvä
Φ1
3A AWG24# 0,2 Punainen, keltainen, musta, sininen, vihreä, valkoinen, ruskea, harmaa, oranssi, violetti, vaalea, punainen, läpinäkyvä, sinivalkoinen, valkoinen punainen Φ1.3
5A AWG22# 0,35 Punainen, keltainen, musta, sininen, vihreä, valkoinen, ruskea, harmaa, oranssi, violetti, vaalea, punainen, läpinäkyvä, sinivalkoinen, valkoinen punainen Φ1.3
6A AWG20# 0,5 Punainen, keltainen Φ1.4
8A AWG18# 0,75 Punainen, keltainen, musta, ruskea, vihreä, valkoinen, sininen, harmaa, oranssi, violetti Φ1.6
10A AWG16# 1.5 Punainen, keltainen, musta, ruskea, vihreä, valkoinen Φ2.0
15A AWG14# 2.00 Punainen, keltainen, musta, ruskea, vihreä, valkoinen Φ2.3
20A AWG14# 2.5 Punainen, keltainen, musta, ruskea, vihreä, valkoinen Φ2.3
25A AWG12# 3.00 Punainen, keltainen, musta, sininen Φ3.2
30A AWG10# 6.00 Punainen Φ4.2
> 30A Käytä useita AWG12# tai useita AWG10# johtimia rinnakkain
Johdon pituuden kuvaus:
1,500 + 20 mm (Yleinen vaatimus: Mittaa langan pituus liukurenkaan sisä- ja ulkorenkaan langan ulostuloreiän päätypinnasta).
2. Pituus asiakkaan vaatimusten mukaan: L <1000 mm, vakio L + 20 mm
P > 1000 mm, vakio P + 50 mm
P > 5000 mm, vakio P + 100 mm